Jesteśmy największą jednostką na naszej uczelni – na Wydziale Humanistycznym studiuje ponad 5 tysięcy studentów! Co więcej, reprezentujących różnorodne dyscypliny z dziedziny nauk humanistycznych. Nasz wydział tworzą językoznawcy i literaturoznawcy, historycy, kulturoznawcy czy filozofowie, czyli ludzie o szerokich horyzontach i zróżnicowanych zainteresowaniach badawczych!

Nasi członkowie bronią dobrego interesu studentów, pozostając w stałym kontakcie z administracją i władzami wydziału oraz biorąc udział w posiedzeniach odpowiednich komisji, zawsze pilnując tego, aby głos studentów mógł wybrzmieć głośno i stanowczo.

Dbamy o dobre samopoczucie studentów – reagujemy w przypadku zgłoszenia nam wszelkich nieprawidłowości w działaniu uczelni zarówno na poziomie kilkuosobowej grupy dziekańskiej, jak i całego wydziału.

Oprócz wspierania studentów i pośredniczeniu w kontaktach z władzami staramy się zapewniać studentom stały dostęp do najważniejszych informacji, prowadząc profile i grupy w mediach społecznościowych poświęcone studenckiemu życiu na naszej uczelni.

Jednak samorząd nie zajmuje się tylko sprawami formalnymi – promujemy najciekawsze inicjatywy studenckie oraz inicjujemy własne jak np. Bal Humanisty (wcześniej: Bal Filologa), zbiórki charytatywne, wieczory poetyckie, klubowe integracje czy maratony gier na Discordzie.

Chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak możesz zmieniać nasz wydział i działać na rzecz całej społeczności studentów? Napisz do nas!

email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Sorry, this website uses features that your browser doesn’t support. Upgrade to a newer version of Firefox, Chrome, Safari, or Edge and you’ll be all set.